1402/07/02
جستجو :
 فرهنگی هنری

اپلیکیشن بادصبا                 

اپلیکیشن فال حافظ            

اپلیکیشن کرفس                

اپلیکیشن ایران صدا             

اپلیکیشن سینما تیکت        

اپلیکیشن علی بابا              

اپلیکیشن مفاتیح               

اپلیکیشن روبیکا                

اپلیکیشن سلامت شو        ایمپلا
ایمپلا( Impella) یکی از وسایل پیشرفته حمایت مکانیکی کمک قلبی است که به طور موقت برای حمایت از نارسایی بطن استفاده میشود. 
 
این روش جدید در آنژیوپلاستی عروق کرونر با ریسک بالا (PCI) ، کاردیوژنیک شوک پس از حمله قلبی یا عمل جراحی قلب باز ، سندروم پائین برونده قلبی، افزایش فشار خون ریوی و حمایت از دیگر دستگاه های کمک قلبی مثل اکمو مورد استفاده قرار میگیرد. این وسیله از طریق شریان برای حمایت از بطن چپ و یا ورید جهت حمایت از بطن راست به صورت زیر جلدی و با استفاده از کیت مخصوص، کارگذاری شده و خون از طریق این دستگاه به شریان آئورت ( نارسایی بطن چپ) و یا شریان پولمونر( نارسایی بطن راست) پمپ و هدایت میگردد. 
تکنولوژی Impella در سال ۲۰۰۵ معرفی و امروزه از انواع آن که شامل: Impella ۲.۵, Impella ۵.۰/LD, Impella CP و Impella RP می باشد، جهت حمایت از بیماران استفاده میشود.
استراتژی استفاده از ایمپلا همچون دیگر وسایل حمایت مکانیکی کمک قلبی براساس سه هدف زیر قرار داده شده است:
۱-پلی جهت بهبود بیمار
۲- پلی جهت پیوند اعضا
۳- پلی جهت تصمیمات استراتژیک آینده
از خصوصیات بارز این روش: کاهش فشار و حجم پایان دیاستول( (EDP-EDV ، افزایش جریان و فشار داخل آئورت (AOP-FLOW) و در نتیجه افزایش عرضه و کاهش تقاضای اکسیژن و همچنین افزایش CO می شود. کارگذاری سریع با تاثیر بالا از خصوصیات دیگر منحصر به فرد این دستگاه می باشد.
 
هپارینه کردن بیمار(ACT=۱۶۰) و محافظت از موتور دستگاه ( شستشوی مداوم موتور با سرم دکستروز هپارینه) که در داخل خون قرار می گیرد از نکات مهم در افزایش کارایی این روش می باشد. در پرستاری از بیمار می بایست مراقب خونریزی و همولیز بود.
|

تاریخ درج : ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
زمان درج : ۲۲:۳۴
دفعات کلیک شده: 756
 آمار بازدید
بازدید  746
تماس با ما : 09121447137
استفاده از مطالب سایت با ذکر نویسنده و سایت بلامانع است